All Posts

EKER ve Ayşe Arman Ziyareti

EKER ve Ayşe Arman Ziyareti

Otizmli bireylerin istihdamda tek umudu iş koçu destekli istihdam modeli her geçen gün biraz daha fark ediliyor. EKER süt ve süt ürünleri fabrikasında 10 otizmli başarılı çalışmalarla 4 yılı tamamladı. Bu konuda tanıtım ve uygulama konusunda sanayicilere, tüm sivil toplum kuruluşları ve İŞKUR’a çok iş düşüyor. Bu hafta Ayşe Arman otizmli bireylerin istihdamını sayfasına taşımış. Teşekkürler EKER teşekkürler Ayşe Arman.

Bursa Akşam Gazetesi Haberi

Bursa Akşam Gazetesi Haberi

İstihdam alanında otizm adına gerçekleşen EKER istihdam projesindeki gençler biz aileler için imkansız diye düşündüğümüz şeylerin imkansız olmadığını kanıtladı. İnanıyoruzki bu çalışmalar; İŞKUR destekli iş koçu ile daha cazip hale gelecek ve birçok firma otizmlilere kapılarını açacak.

Otizmde Yatılı Bakım İhtiyacı

Otizmde Yatılı Bakım İhtiyacı

(Sakarya-Arifiye Hamit-Fatma ATAY Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi)Çok değerli hocalarım, sayın yetkililer, kıymetli veliler, dinleyeciler! Hepinize canı gönülden hoşgeldiniz diyorum. Yarın, 2 NİSAN otizm farkındalık günü. 2 NİSAN günleri bizler için daima yeni umut ışıkları getirir, bu yıl da aynısını ümit ediyoruz, hem de “umutlarımızı tükettiğimiz” zorlu iki yılın ardından.İki yıl önce bu vakitlerde tanıştığımız Covid-19 pandemisi,…

Spektrumla Hayat Genel Kurul

Spektrumla Hayat Genel Kurul

Spektrumla Hayat ekibinin ülkemize kazandırdığı otizm kaynakları turkiye otizm ‘nim Genel Kurulundaydı. Otizm alanında çalışan stk, uzman ve ailelere ücretsiz olarak dağıtılan kitabımızı genel kurulda Türkiye Otizm Meclisinin değerli üyeleri ile buluşmasında kolaylaştırıcı olan otizmle baris dernegi ve bobayder ‘e teşekkürü borç biliriz.

Yine 2 Nisan Geldi

Yine 2 Nisan Geldi

Umutsuz değiliz.Nedim Saatcioğlu13 Aralık 2013 · YAĞMUR ÇOCUKLARUzak dur ne olur kirpiklerimdenBakarsan kırılır mavi boncuğumArındım dünyanın eksiklerindenBuluta sevdalı yağmur çocuğumÇırpınır yüreğim bir salıncaktaKaybolur düşüncem bir oyuncaktaTakılır kalırım bazen ocaktaŞubata sevdalı yağmur çocuğumKimi gün gülerim söz yaşlarımlaIslanır yanağım göz yaşlarımlaBağrımda bir ateş köz yaşlarımlaUmuta sevdalı yağmur çocuğumİsmimi duymazdan gelir kulağımHep aynı sözlere düşer dudağımUzanmaz ellerim kalkmaz parmağımVuslata sevdalı yağmur çocuğumSıraya dizilir…

Bobayder Kaynaşma Etkinliği

Bobayder Kaynaşma Etkinliği

Bursa otizmli bireyler ile anneleri yard.derneği olarak;Bugün Baharı karşıladık.Nisan Ayı ve Ramazan öncesi NİSAN AYI DUNYA OTIZM FARKINDALIĞI bahanesiyle Üyelerimizle birlikte Kahvaltı etkinliğinde buluştuk.Özlemle yanyana olan çocuklarımız ve anneleri gün boyu keyifli bir curcuna⚘ yaşadılar.

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020