All Posts

Engelli Çocuk Hakları Ağı zoom

Engelli Çocuk Hakları Ağı zoom

Engelli Çocuk Hakları Ağı zoom Toplantısında Okullarda kamera kayıtları tutulması konusunda görüşmeler yaptık.Hukukçu gözüyle , Aileler tarafindan talep edilen konunun uygunluğu veya uygun olmadığı konusundaki karar sürecine katkı sunduk.Süreci takip etmeye devam edeceğiz.

Sarıkamış

Sarıkamış

Kar çiçeği oldular ,Baharla birlikte kardelene döndüler.Kır çiçeği oldular ,Yaz mevsiminde burcu burcu koktular.Bu Cennet Vatana buzdan bekçi oldular.Bu nasıl Aşktı ki;Tarihi Dondurarak Tarih oldular…Sarıkamış Şehitleri’ni Rahmetle ve Minnetle anıyoruz.

Büyü Dükkanı/Kültür

Büyü Dükkanı/Kültür

Kadın Meclisi Kültür Sanat ve Eğitim Çalışma Grubumuzun üçüncü kitap okuma ve değerlendirme atölyesi Nilüfer Kent Konseyi’nde gerçekleşti. Yeşim Türköz’ün Büyü Dükkânı kitabını Nermin Atalay yürütücülüğünde istişare ettik. Her kitap , farklı bir yaşamı görmenize ve kendinizle tanışmanıza vesile olur “Her tercih ,birseylerden vaz geçmeyi gerektirir.”

Teşekkürler İstanbul

Teşekkürler İstanbul

21 Yıl emek verdiğim Otizm Farkındalığı adına ; Güçlü Anneler ,Güçlü çocuklar, Güçlü gençler diyerek yola devam diyorum..Şuana kadar aldığım ödüllerden sonra 2022 yılının son günlerinde bana gurur veren.”OTIZM FARKINDALIK ONUR ÖDÜLÜ ” ne layık gören, İstanbul dan değerli jüriye ve #Farketotizmsaklıdehalar derneğine Teşekkürler ediyorum.⚘️Yoğunluğumuz ve sağlık problemlerim sebebiyle ödül törenine katılım sağlayamadigim için beni mâzur görmeniz temennilerimle.⚘️

Panelimiz Gerçekleşti

Panelimiz Gerçekleşti

“ÖZELGEREKSİNİMLİ BİREYLERDE YASAL SÜREÇLER VE HAKLARA ERİŞİM “Panelimiz Yoğun katılımla gerçekleşti. Panelimizde Türkiye Sakatlar Derneği genel Başkanı Sy Şükrü Boyraz ve Av. Cansu Korkmaz değerli sunumlarıyla katkı sağladılar .Bu çalışmamızda Bursa Aile sosyal hizmetler il müdürlüğü il başkan yard. Sy. Hayri Aydınlı Bursa Barosu Engelli hakları birimi Av. İdil Değirmencioğlu, Bursa büyükşehir belediyesi Engelliler şube müdürü sy. Yasemin Ertaş Şavşatlı…

Nilüfer Toprak Ana Günü

Nilüfer Toprak Ana Günü

SAĞLIKLI bir nesil sağlıklı gıda ile mümkün Bugun Niluferde Toprak Ana Günü’nü ; Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde kutladık. Doğal , adil ve temiz gıdayı savunan Slow Food hareketinin başlattığı Toprak Ana Günü, sürdürülebilir bir gıda sisteminin önemini dile getirilen etkinlikleri ile dünyanın dört bir yanında Terra Madre günü olarak kutlanıyor. Anadolu Ekmekleri ve Çorba Tadımının ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in…

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020