Hakkımızda

DERNEĞİMİZ

2011 yılında Özel Bursa Engelli Anneleri platformu olarak çalışmaya başladığımız topluluğumuz 2017 yılında Bursa Otizmli Bireyler İle Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında devam etmektedir.

Başından beri anneler olarak güç birliği içinde olduk. Başta Otizm, Down Sendromlu ve olmak üzere tüm engelli çocuklarımız için çaba gösterdik.

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

Yıllardır toplumda ve devlet tarafında ucu açık bırakılan yasaların düzenlenme aşamasında elimizden çabayı gösterdik. Ve bunu dernek çatısı altında daha bilinçli yapılacağını düşünerek BOBAY-DER olarak yolumuza devam ediyoruz.

Bunun yanı sıra yaşamsal döngüde doğduğu andan itibaren sağlık, eğitim ve sosyal hayatta otizm ve tüm dezavantajlı bireylerin annelik içgüdüsü ile sahiplenme ve hayata adapte edilmesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor.

BOBAY-DER Bursa’da ANOFED, ülke bazında da Türkiye Otizm Meclisi (TOM) üyesidir.

Kıymet Bilgici, Nebiye Yavuz, Nevin Erden, Kıymet Çalı, Amir Bilgici, Edibe Gül ve Özlem Sakar.

Kıymet Bilgici

Derneğimizin kurucusu ve başkanı olan Kıymet Bilgici, 1996 doğumlu olan Emrullah Bilgici’nin annesidir. 2011 yılında Özel Bursa Engelli Anneleri platformu ile başladığı mücadeleyi derneğimizin başkanı olarak sürdürmektedir.

Otizmle tanıştığı andan itibaren, otizmle savaşı onu engelli hakları ile ilgili mücadeleye sevk etmiştir. Evli ve 2 çocuk annesi olan Kıymet Bilgici, Bursa doğumludur.

2012-2014 yılları arasında Bursa Sakatlar Derneği Bursa Şube yönetim kurulunda görev almıştır.

Otizm olarak değil tüm dezavantajlı bireyler için, annelik iç güdüsü ile 1999’dan bu yana toplumda var olma savaşı veren tarafın sözcüsü olmuştur.

Bize yardımcı olmanızın başka bir yolu
BİZİ FACEBOOK'TA
TAKİP EDİN
BİZİ TWİTTER'DA
TAKİP EDİN
BİZİ İNSTAGRAM'DA
TAKİP EDİN

BÜLTENE ÜYELE OLUN

Mail servisimize üye olarak bizden haberdar olabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması kanunu gereği bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. İstediğiniz zaman mail servisimizden çıkabilirsiniz.

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020