(09.10.2019) Yıllardır umut diye diye Çalınan kapılar,her seferinde Türkiye Büyük Millet Meclisine varıyor. En son 3 Aralık 2016 cumartesi günü, dönemin Başbakanı açıklama yaparak Otizm Eylem Planı yasalaşarak Resmi Gazetenin :29907 SAYI sında ilan edilerek yürürlüğe girdi ONANDI dedik.!!! 3 Yıl geçti. Yine bir karar anı için “TBMM” ONANMIŞ olan bu konuyu , yine komisyon kararlarıyla donatmak için çalışıyor. Umarım yaraların sarılması için bu kez tamam dır. Türkiye otizm meclisi olarak ; aylardır bu komisyon ve komisyon üyelerimizi alandaki sorunları tam anlamıyla tanımlaya bilmeleri için çabalıyoruz. Umarım Artık Son dur.. *Otizm,Down ve buna benzer tanılarla büyüyen ÇOCUKLARIMIZ eğitim,sağlık,spor,sosyal haklar,mola evleri,yaşam merkezleri …….vb. Gözümüz kulağınız Yine Mecliste. Hayırlısı olsun. #otizmeylemplanı #Bobayder #Tbmm #Türkiyeotizmmeclisi

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020