DOWN AVRUPA OYUNLARINDA ÖZEL SPORCULARDAN TARİHİ BAŞARI

İtalya’nın Ferrara şehrinde tamamlanan Down Sendromu Avrupa Oyunlarında , Down Futsal Milli Takımı yarı finalde ev sahibi İtalya’yı 8-6 yenerek adını finale yükselerek tarihte bir ilki başardı.Teknik Direktörlüğünü #İbrahimAcar’ın yaptığı Türk Futsal Milli Takımı finalde Şampiyonluğu kazandı.Down Basketbol Milli Takımı Portekiz’i 16-10 Yenerek Tarihinde İlk Defa Finale Yükseldi!Down Avrupa Oyunlarında bir tarihi başarıda Basketbol Milli Takımından geldi. Şampiyonanın güçlü İsimlerinden Portekiz ile karşılaşan Millilerimiz müsabakayı 14-10 kazanarak Finale yükseldiler. Bu sonuçla Finalde ev sahibi İtalya’nın rakibi olan Millilerimiz, tarihinde bir ilki başararak ilk defa Finale yükselme başarısı Down Avrupa Oyunlarında Atletizm branşında 5 Madalya kazandık.Avrupa Oyunlarında bugün yapılan Atletizm Müsabakalarında Ülkemizi temsil eden Milli Sporcularımız , 1 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 5 madalya kazandılar.Sahaya ilk çıkan atletimiz Emirhan Akçakoca Triatlon branşında Dünya Rekoru kırarak Altın Madalya kazanıp Avrupa Şampiyonu olurken, 400 metre Erkelerde Ali Topaloğlu Gümüş , 400 metre Mozaik kadınlarda Dilara Çevik Gümüş, 400 metre kadınlarda Kardelen DEMİR ise Bronz Madalya kazandı. Merve Özlü- Kardelen Demir- Münevvere Yılmaz ve Merve Uzun’dan oluşan Bayan Bayrak Takımımız ise Gümüş Madalya kazanarak tarihinde bir ilki başardılar.Down Avrupa Oyunlarında Kadınlar Masa Tenisi Milli Takımızdan 2 Madalya!Oyunlarda bugün yapılan Masa Tenisi müsabakalarında Ülkemizi temsil eden , Benay Balcı ve Merve Peker çifti , Kadınlar Takımda Gümüş Madalya , Kadınlar Open’da ise Bronz Madalyanın sahibi oldular.Yüzme Yarışlarında Ada Zehra Anlatıcı’dan İki Dünya Rekoru!Avrupa Oyunları yüzme branşında Ülkemizi temsil eden Özel Sporcu Ada Zehra Anlatıcı, 50 metre Kurbağada 50.47 saniye ile ve 100 metre kurbağada ise 1.54,55 ile iki Yıldızlar Dünya Rekoru Down Avrupa Oyunlarını yerinde takip eden Özel Sporcular Spor Federasyon Başkanı Birol Aydın, müsabakalar sonrası yaptığı açıklamada, ” Avrupa Spor Oyunlarına 6 branşta dev bir kadro ile katıldık, Covid-19 salgınına rağmen milli takımlarımızA çok iyi bir hazırlık ortamı oluşturduk. . Allaha şükürler onsunki emeklerimiz boşa gitmedi. Özel Sporcularımız 6 Avrupa – Dünya Rekoru kırdılar. Özel Sporcularımız yaptıkları açıklamada Bsketbol ve Futsal’da Avrupa Şampiyonu olup, Şampiyonluk Kupa’larını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na vermek istiyorlar.Avrupa Oyunlarında 30 Madalya Kazandık!Avrupa Oyunlarının beşinci gününde, Atletizm, Judo , Masa Tenisi, Yüzme branşında 10 Altın, 13 Gümüş ve 7 Bronz madalya olmak üzere Toplamda 30 madalya kazandı.

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020