Ülke genelinde farklı engel guruplarini temsileden 84 üye Sivil toplum kuruluşunun ortak platfor çatı kuruluşu olan #Eçha ‘nın 5-6 şubat İstanbul toplantısını tamamladık. Sivil toplum kuruluşları tarafından engelli çocukların haklarını görünür kılmak, bu hakları korumada, Engelli çocuğa her türlü şiddeti, ihmali, ayrımcılığı ve engelli çocuğun istismarını, mevzuattan kaynaklı yoksunlukları ve hak ihlallerini tespit etmede , izleme ve önlemede gösterge temelli ve kanıta dayalı savunuculuk rolünü güçlendirmek ;Üye stk lara vasıtasıyla savunu, lobicilik, takip ve farkındalık çalışmaları yapmak, iyi uygulama örneklerini paylaşmak ve çözüm önerileri geliştirmek gerektiğinde müdahil olabilme amacıyla kurulan “Engelli Çocuk Hakları Ağı” nın Ağ Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.2 günlük buluşmada emek veren tüm ekibe ve Hacettepe Üniversitesinden Sosyal hizmet bölümü Sy. Prof.Dr. Kasım Karataş hocamıza,Anadolu üniversitesi özel eğitim bölümünden Sy.Prof.Dr. Sezgin Vuran hocamıza Ankara Üniversitesi çocuk gelişimi bölümü Sy.Prof.Dr Neriman Aral hocamızaVe herzaman olduğu gibi özel çocuklarımızla ilgi destek konusunda yanımızda olanSy. Avukat. Cansu Korkmaz’ a Değerli büyüğümüz Özgül Gürel’ e ???⚘Bursa otizmli bireyler ile anneleri yard.derneği olarak Teşekkürler ediyoruz

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020