8 Mart Emekçi Kadınlar Günü ve Biz Kadınlar‼️?‘Dünya kadınlar Günü.. İlan eden Birleşmiş Milletler. Dünya Kadınlar Günü’nü, 1857’de bir fabrikada yanarak ölen Amerikalı işçi kadınların anısına ilan edilmiştir. Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da, Doğu Türkistan’da , Çecenistan’da , Bosna’da ve yüzbinlerce kadının taciz tecavüz’ü ne sessiz kalan yine Birleşmiş milletler dir.Benim ulkemde;Bu topraklar Batının aksine komutan kadınların yaşadığı topraklardır. Tomrislerin yaşadığı topraklardır.Devlet yöneten kadınların tarihe ad yazdırdığı topraklardır. Bizim için her gün “Milli Mücadele Kadınları” günüdür! Şerife bacı , Onbaşı Nezahat , Halide Onbaşı, Gördesli Makbule , Tayyar Rahmiye, Kara Fatma ve daha niceleri??Saygıyla anıyoruz.Kadına şiddetin, baskı,taciz ve tecavüzün hiç gündeme gelmediği , kadına şiddetin son bulduğu , özgürce yaşanabilecek günler umuduyla Tüm dünya kadınlarının 8.Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun…

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020