Bursa Otizmli Bireyler İle Anneleri Yardımlaşma Derneği olarak, İ.B.B Şile engelliler üyelerimiz ve davetlilerimizlebüyük coşkuyla kamp programına devam ediyoruz. Ağır otizmlilerin oluşturduğu grubumuzda istenmeyen olaylar yaşamadık bu bizim için çok önemli. 1. ve 2. gün odalara yerleşen üyelerimiz çocuklarımızın yabancı bir yere gelmeleri sebebi ile şaşkınlıkları sürüyordu ancak dönmek isteyen çocuklarımız vardı. 2. günün akşamı ailelerin kaynaşması ve eğlencelerle ortamın farkını hisseden otizmli gençlerimiz sosyalleşmeye başladılar. Günlük etkinliklerde örneğin sabah sporu, ok atma, bisiklet, takı tasarım atölyesi, ücretsiz kuaför hizmeti, Şile merkez gezileri ile oluşan program gençlerimizin ilgisini çekti spor faaliyetleri, akşam eğlence disko vs. katılımları sağlandı. Aynı zamanda 2. gün Şanlıurfa dernek başkanımız Berna Ekemenin ve droneturk havacılık A.Ş. sayın Mustafa Kaçan tarafından katılımcı gençlerimize verilen drone eğitimi çok ilgi çekti

Çocuklarımız mutlu, aileler mutlu

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020