Bursa Otizmli Bireyler İle Anneleri Yardımlaşma Derneği Olarak üyelerimizin yanı sıra yurt genelinde dernek başkanlarıda davetlimizdi. Bu dernek başkanlarımız özel gereksinimli çocuklarıyla katıldılar: İstanbul Farket Otim-Azra Kaynarkan ve yönetim kurulu, Erzurum Palandöken Otizm Derneği- Nazan Yaşarbaş, Afyon Otizm Derneği Başkanı- Fatma kavas, Manisa Otizm dernek başkanı- Serpil Dede, Bilecik Dernek Başkanımız- Aslıhan Volkan, Bursa BEDKD- Hasan Duman, Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı- Seldağ Özer, İnegöl Otizm Derneği- Ayten Güler, Mavi Yaşam Otizm Derneği- Halit Yaşar katılım sağladılar. BOBAYDER olarak bu kamp programımızın amacı, özellikle ağır otizmli bireylerin ve ailelerinin sosyal imkanlardan yeterince faydalanamaması, ailelerin toplumdan uzak yaşamlara itilmesi, devlete bağlı kurumların imkanlarından yeterince faydalanamamasını göz önüne sermek ve bu konuda toplumsal duyarlılığı sağlamaktı. Yerel yönetimlerin, Gençlik ve Spor Bakanlığının, KIZILAY’ın ve bunlara benzer kurumların sosyal tesislerinin otizmli bireylere ve ailelerine açılması idi. Bu ülkede otizmli bireylerin bu kadar kalabalık kamplarda yan yana olamiycağı düşüncesini kırmaktı. 257 bireyin 100e yakın otimli birey bu kamp alanından faydalandı, Seçilen ailelerin tümü böyle bir tatil imkanı hayatları boyunca ilk kez yaşadılar. Bu bizler için çok değerliydi, emsal teşkil edici bu çalışmayı derneğimiz olarak gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz ve bu kamp alanı gibi sosyal donatı alanlarının bütün büyükşehir belediyelerinde gerçekleştirilmesi en büyük temennimiz.

Bu çalışmayı İstabul Büyükşehir Belediyesinin, Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Nilüfer Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştridik teşekkür ediyoruz.

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020