Bursa otizmli bireyler ile Anneleri yard.derneği olarak Nilüfer Belediyesi Gıda Politikası Çalıştayındayız. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem in katilimiyla cok değerli konuklar yer aldı. Nilüfer Belediyesi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü FUSILLI Projesi Yürütücüsü Mehmet Can Yılmaz, FUSILLI Projesinin tanıtımını yaparken, İzmir Demokrasi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğr. Üy. Doç. Dr. Emel Karakaya Ayalp, Kentsel Gıda Politikaları Sunumunu gerçekleştirdi. NİLKOOP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arca Atay’ın Nilüfer’de Sürdürülebilir Gıda Uygulamaları üzerine yaptığı bilgi aktarımından sonra GIDA2030 öncelikli ve sürdürülebilir gıda sistemlerine yönelik; üretim, dağıtım, tüketim, yönetişim ve atık konusunun ele alındığı çalışma masalarında fikir, deneyim paylaşımında bulunuldu. Masaların sunumuyla devam eden çalıştayda, Demir Enerji’den Strateji ve Politika UzmanıDr. Baha Kuban’ın çalıştay değerlendirmesi ile son buldu.

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020