26=27 Kasım 2022 Türkiye otizm Meclisi 7.seçimsiz Genel Kurul toplantısı üye derneklerin katılımıyla Dijital olarak 2 günlük çalisma başladı ve tamamlandı.1.Gun 4 saati aşan bir sürede yurt genelinden katılım sağlayan dernek başkanlarımızla gündem değerlendirmesi, Milli eğitim ,Aile Sosyal isler bakanligiyla ilgili sorunlar ve çözüm yolları görüşmeleri yapıldı.2.Gun Türkiye Otizm Meclisi ,olağan genel kurul toplantımızda yine 4 saatlik görümelerde Sağlık bakanlığı ve Gençlik spor bakanliğiyla ilgili , Hayatboyu öğrenme vb.konular daki sorunlar görüşüldü. 130 sivil toplum kurulusunun olusturduğu meclisimizde iki gunde 90 üye örgütün katilim sagladiğı,ortak akıl ,ortak dil ,ortak amaç doğrultusunda gerçekleşti. Yürütme kurulumuza teşekkür ediyoruz Hayırlı olsun

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020