Merkes üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi saat: 04:17’de 7.8 büyüklüğünde bir deprem ile herşey yerle bir oldu. Ardından 2. deprem saat: 13:24′ de Elbistanda 7.6 gerçekleşti. Kahramanmaraş ,Şanlıurfa, Hatay, Malatya, Adana, Gaziantep yoğun olmak üzere 10 ilde taş üstünde taş kalmadı.

Deprem her saniyesi bir ömrü ifade eden zaman dilimi tükeniyor. Kurtarılanlar sevincimiz oluyor ama hala göçük altında olup şartlar gereği müdahale için bekleyenler için dualar ediyoruz. Kurtarılan çocuklar bebekler farklı illere taşınıyor. Bu süreçte KORUYUCU AILE uygulaması çok değerli. Ailesini kaybetmiş olan o çocuklar şefkatli ailelerin korunmasıyla hayata tutunsun inşallah. Gelişmelere elimizden geldiğince destek oluyoruz, sivil toplum kuruluşları olarak ortak hareketle özel gereksinimli bireylerin alandaki ihtiyaçlarını temin için elimizden geleni yapıyoruz. Milletimize geçmiş olsun.

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020