Çocukların haklarının şimdi ve derhal teslim edilmesinin gelecekte meydana gelecek ağır hak ihlallerini önlemekte etkisi var. Çağrılara, alandaki uzmanların ve sivil toplum derneklerinin yönlendirmelerine kulak verin. #ÇocuklarınTakipçisiyiz Birinci görsel: Devlet çocuk koruma yükümlülüğünü hiçbir kişiye veya yapıya devredemez. İkinci görsel: Devlet yalnızca refakatsiz ve kimliği tespit edilemeyen çocukların değil, tüm çocukların güvenliğinden sorumludur. Üçüncü görsel: Devlet, ulusal, etnik ve çeşitli diğer kimlikleri ne olursa olsun tüm çocukları korumakla yükümlüdür. Dördüncü görsel: Diyanet İşleri Başkanlığı’nın evlat edinme konusu üzerinden çocuk istismarını olağanlaştıran açıklaması Türk Medeni Kanunu ile Çocuk Koruma Kanunu’na aykırıdır ve Türk Ceza Kanunu’na göre suça teşviktir. Beşinci görsel: Diyanet İşleri Başkanlığı dahil olmak üzere hiçbir kurum yasalara aykırı söylem ve eylemde bulunamaz. Afet – Çocuk Sivil Koordinasyon Ekibi

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020