7/8/9 Temmuz Türkiye Otizm Meclisi 7. Dilek Baydaş Genel Kurulumuzu Ankara/ÇASGEM’ de yoğun katılımla gerçekleştirdik. Üye 93 Otizm derneği katılım sağladı.

Sn. Milletvekilimiz Kemal Çelik ve eşi Hatice Çelik Aile ve Sosyal Politikalar Daire Başkanlarımız, Sağlık Bakanlığı daire başkanlarımız katılım sağladılar ve Türkiye Otizm Meclisine destek sözü verdiler.

Yurt genelinde birçok sıkıntıyla mücadele eden otizmli birey ailelerinin umudu, el ele vererek mücadele eden Türkiye Otizm Meclisi üye derneklerinin, yasal süreçlerde ailelerimizi ve otizmli bireylerin insan hakları evrensel beyannamesinde vadedilen insan hak ve onuruna yaraşır yaşam standartlarının her bireyi içine alarak yaşanan bir toplum olabilmemiz asıl amaç. Bursa Otizmli Bireyler İle Anneleri Yardımlaşma Derneği olarak bunun için daima mücadeleye devam. Yarın Tüzük önerileri görüşülecek, ardından yeni yönetim adaylarımızla seçime gidilecek, hayırlara vesile olsun.

yorum Yap

BOBAYDER

Amacımız yerelde ve Türkiye genelinde “benden sonra çocuğum ne olacak” sorusuna yanıt aramak. Bununla ilgili yerel yönetimler ve devletle işbirliği içerisinde yasal düzenlemeleri hayata geçirmenin savaşını veriyoruz.

İletişim

Adres: İhsaniye Mahallesi Tuna Caddesi Fulya Sokak Uğurkent Sitesi B blok kat1 daire1 Nilüfer/Bursa

E- Mail: bobayder16@gmail.com

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Bursa Otizmli Bireyler ile Anneleri Yardımlaşma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi©2020